PDR Express Seminer - Büyük Resmi Gören Takım Olabilmek

Seminer Hakkında:

 

Takım çalışması, takım ruhu, takım oyunu… Sadece iş hayatında ve sporda değil hayatın her alanında duyduğumuz kavramlar. Başarılı takımlar denilince ne anladığımız hepimizin kendi bilgi ve deneyimi ile sınırlı. İş dünyasında başarılı takımlara verilen örneklerden yola çıktığımızda hedefi belli, lideri görünür ve takım üyelerinin teknik ve beşeri ilişkiler bakımından güçlü ve yetkin kişiler olduğu örneklere rastlamayanımız yok. Peki bu takımlar tesadüf eseri mi oluşuyor, başarılı takım olmanın arkasında nasıl strateji, emek ve çabalar yatıyor?

 

Takım Olma kavramı, etkin bir takımın bir parçası olmak için gerekli tavır ve davranışlardan oluşur. Aynı liderliğin iyi bir lider olmak için gerekenleri, Vatandaşlığın iyi bir vatandaş olmak için gerekenleri anlatması gibi, İş Yerinde Takım Olabilmek de iyi/etkin bir takım olmanın neler gerektirdiğini anlatır.

 

Etkin ve başarılı takımlarda sadece iyi liderlik yetmez, aynı zamanda takımın üyelerinin katılım için istekli olmalarını da gerektirir. “İş Yerinde Takım Olabilmek” programı bu iki bileşeni yakından inceler ve başarılı bir takım için kriterleri, kendi takımımızın bu kriterlere göre nerede olduğunu ve bir sonraki aşama için hangi iyileştirme aksiyonlarını almamız gerektiğini bize bazen sınıfta bazen açık havada ve çoğunlukla bilgiyi oyun/aktivite/simülasyon gibi yaşatarak öğrenme araçları ile deneyimletir.

 

Süre: 90 Dakika

 

Kazanımlarınız:

 

  • Takım oluşturmanın aşamalarını tanıyacak ve deneyimleyecekler
  • Başarılı bir takımın özelliklerini, nasıl oluşup yaşatılacağını bilgi ve uygulamaya dayalı deneyerek görecekler.
  • Başarılı takımlar için kendilerine düşen sorumlulukları görecekler
  • Sorunlarını şikâyet etmek yerine çözebilecek ve hedeflerinin önünde engel oluşturmasına izin vermeyecekler
  • Takımda etkili iletişim için sorumluluk alacaklar,
  • Bu deneyimleri iş hayatlarına taşıyarak elde ettikleri sonuçlara doğrudan yansıtmaları konusunda ilham alacaklar.