Stres Yönetimi

Süre : 1 Gün 

Saatler: 09:30 - 16:00 

Metodoloji : On-Line Eğitim

Eğitim Danışmanı : İpek Ateşalp

İpek Hanım'ın videosu için linki tıklayınız  https://www.youtube.com/watch?v=vJ-9XpKkxmE&t=10s

Amacı : Bu eğitimde amacımız; stresin ne olduğunu doğru şekilde tanımlamak, stres kaynaklarını tespit etmek ve hayatımızdaki stresi kontrol altına almaya ve doğru şekilde yönetmeye dönük becerileri katılımcılara kazandırmaktır. 

Program Hakkında:

Hepimiz zaman zaman hayatımızdaki stresi kontrol altına almakta zorlanıyoruz. Stresten arınmış bir hayat beklentisi bir ütopya olsa da stresi kontrol altına almak mümkün.

Bu eğitimde amacımız; stresin ne olduğunu doğru şekilde tanımlamak, stres kaynaklarını tespit etmek ve hayatımızdaki stresi kontrol altına almaya ve doğru şekilde yönetmeye dönük becerileri katılımcılara kazandırmaktır. 

Kazanımlarınız:

Stresi tanımlayabilecek ve stres sinyallerini fark edebilecek

Yaşamlarındaki stresi kontrol altına alabilmek için kapsamlı bilgi sahibi olacaklar

Stresle baş edebilmek için gerekli kısa ve uzun vadeli yöntemler ve hemen uygulayabilecekleri becerileri kazanacaklardır

Katılımcı Grubu: Stres yönetimini öğrenmek isteyen tüm çalışanlar

Program Başlıkları:

Stressiz Bir Hayat Mümkün mü?

Optimum Stres Kavramı

Stresin Performansımız Üzerindeki Etkileri

Stres Kaynakları ve Strese Verilen Tepkiler

Stres Yaratan Durumlarla Başa Çıkmak için Farkındalık

Stresle Başa Çıkma Yöntemleri

Program, diğer tüm PDR Group şirketlerinin eğitimleri gibi 4 Aşamalı Kirkpatrick Eğitim Ölçümleme Modeli çerçevesinde hazırlanmıştır.

Program Dökümanı ve Katılımcı Belgesi: Program sonrası kişilere eğitimde anlatılan konuların özetini içeren katılımcı rehberi ve katılımcı belgesi on-line olarak gönderilmektedir.

Program Katılım Koşulları: Program katılım ücreti ile ilgili bilgi almak ve tüm sorularınız için spancaroglu@pdropenplatform adresinden bize ulaşabilirsiniz.